…Kurban'dan Babaya SaygI... Felek Bile Agladi Klibi Yayinda...

Küçük | Büyük

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
07/24/14 17

Gönderen Konu: Barış Manço'yu rahmetle anıyoruz, Mekanın Cennet olsun Barış Ağabey  (Okunma sayısı 1328 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı xur

• xur
  • Nabruk Belediye Başkanı =)
    • kurban hayran sitesi :)
Barış Manço (d. 2 Ocak 1943, İstanbul - ö. 1 Şubat 1999, İstanbul) Türk bestecisi.

Barış Manço'yu rahmetle anıyoruz, Mekanın Cennet olsun Barış Ağabey. Sen bize öğrettin eğlenmeyi, "A" deyince "A" demeyi sonra "YI" demeyi ve okumayı, bazen de hayatın acımasızlıklar dolu olduğunu anımsatarak "Ağlama Değmez hayat bu gözyaşlarına" dedin, bazen de "Yaz tahtaya bir daha tut defteri kitabı, "Sarı Çizmeli Mehmet Ağa" belki öder hesabı" dedin, bazen de geceleri uyumak için lambaları kapatırken " Labaya püf de'din". Seni hiç unutmadık ki Barış Ağabey... "Gözlerimde yaş kalbimde sızı unutmadım seni Unutamadım unutamadım ne olur anla beni" ...

Not: Bu güne kadar atılmadı böyle bir şey ama biz bir KURBAN sitesi olarak, Barış Ağabeyimizi unutmadığımızı belirtmek istedik sadece.

Nabruk Yönetimi

Unutmadık, Unutmayacağız, Ne olur anla bizi ..

Saygılarla..

Nabruk Belediye Başkanı =)

Çevrimdışı cinayet_sebebi

• grain of sand...
küçükken sürekli dinlediğim tek insandı. şarkı dinlemeyi falan sevmezdim ama her gün ablamla oturur dinlerdik Barış abimizi. =) pek çokta severdik.
öldüğünde çok üzülmüştüm. hala daha üzülüyorum..
mekanı cennet olsun..
...aldırma!gelmezse gelmesin hiç gelecek..!

Çevrimdışı outlaw of torn

• Kurban.com - Nabruk.com
erzurum da hava genelde eksi otuzlarda olduğundan soğuk kış gecelerinde dershaneden otobüs durağına yürürken eller ceplerde hep bir şarkı mırıldanırım hava ayaz mı ayaz ellerim ceplerimde bir türkü tutturmuşum duyorsun değil mi...huzur için içinde uyu barış abi...
insan yalan söylediğinde dünyanın bir parçasını öldürür
bunlar insanların yanlışlıkla yaşamları sandıkları solgun ölümleridir
bütün bunlara tanık olmaya dayanamıyorum
kurtuluşun krallığı beni evime götüremez mi!

Çevrimdışı emre_1907

Önemli bır ınsan önemlı bır sesdı Türkıye'yı yurt dışında da en ıyı şekılde temsıl eden bır ınsandı öldüğünde ınanamadım çok şaşırmıştım  şaşkınlığımı atmak zor olmuştu yaşamasını ıstediğim bırkaç ısımden bırıdır rahat uyu Barış Abi
Görmeden Sevdim
Dokunmadan Ösledim
Ve Hiçbirşey Solemedim
Sadece Susarak Ösledim

Çevrimdışı xur

• xur
  • Nabruk Belediye Başkanı =)
    • kurban hayran sitesi :)
yazık koskoca Barış Manço'ya sadece 3 kişi mi yazı yazabildi, yazık Kurban'a şarkılarını veren, Kurban'a bir şeyler katan insanın yazdıklarına, yaptıklarına, değerlerine bu kadar mıydı KURBAN dinleyenlerinin yapabilecekleri, ben bu kadar umursayamacağınızı ummazdım, yine de teşekkür ederim.

Unutmayanlar da yeterli benim için,
Teşekkürler "cinayet_sebebi,outlaw of torn, emre_1907"

Nabruk Belediye Başkanı =)

Çevrimdışı duygucarock

Yıl 2010 unutmadık elbette Barış ağabeyi 1999 yılında görevi devraldığımız gibi tek bir farkla o zamanlar ölümünü senin şakalarından biri zanneden dünkü çocuklar bugün büyüdüler hayat koşuşturmacısıyla beraber en çok ta ölümün şaka olmadığını anladılar şubat aylarına girerken ve Barış ağabey nöbeti devralanlar için adam olacak çocuk derdin ya hep şu yaşımıza geldikte bir adam olmayı beceremedik …Ruhun şad olsun
Yaşamak İstemem Artık Aranızda

Çevrimdışı __giz__

Bu başlığı görünce çok sevindim.. Her ne kadar aramızdan ayrıldığı için acı bir gün de olsa hatırlanması ve de unutulmadığının gösterilmiş olması çok önemli.. Barış Abi'yi unutmak mümkün değil.. Her ne kadar zaman geçtikçe hatırlayanların sayısı azalmış gibi gözükse de inanıyorum ki herkesin kalbindeki yeri hiç değişmez..
Mekanı cennet olsun .. Dua'larımızda her daim onun da yeri olsun..
' Bu yüzün arkasında saklıdır başka bir BeN ! '